Perła Krutyni

12-220 Ruciane - Nida, Nowy Most 5

Udogodnienia

Ważne
  • Parking niestrzeżony
  • Zwierzęta
  • Dostawka dla dorosłego
  • Dostawka dla dziecka
Inne
  • Śniadanie

Informacje o hotelu

Lokalizacja

Domki letniskowe, domki kempingowe, pole namiotowe, caravaning w Ośrodku Wypoczynkowo-Turystycznym „PERŁA KRUTYNI” zapewniają noclegi wśród rezerwatów przyrody Puszczy Piskiej. Usytuowanie Ośrodka jest w lesie, na brzegu rzeki Krutynia, w połowie drogi pomiędzy takimi mazurskimi kurortami jak Mikołajki czy Ruciane-Nida, umożliwia zarówno wypoczynek, jak i aktywne spędzanie czasu.

Dojazd

W odległości 1,5 km od ośrodka, w miejscowości Bobrówko, jest przystanek dla autobusów dalekobieżnych i regionalnych. Ośrodek zapewnia dowiezienie i odwiezienie z Bobrówka.
Lotnisko OLSZTYN – MAZURY
Z przyjemnością informujemy o powstaniu w odległości 65 km o Nowego Mostu ( czas dojazdu 61 minut ) Portu Lotniczego OLSZYN – MAZURY Terminal pasażerski przeznaczony jest do obsługi ruchu pasażerskiego na liniach krajowych i międzynarodowych oraz czarterach.

Dojazd samochodem do Nowego Mostu:
- z Warszawy przez Ostrołękę – 209 km
- z Warszawy przez Łomżę, Pisz – 229 km
- z Warszawy przez Ciechanów, Szczytno – 240 km
- z Olsztyna przez Biskupiec, Mrągowo – 89 km
- z Białegostoku – 165 km
- z Gdańska – 246 km
- z Bydgoszczy – 297 km
- z Poznania – 447 km
- z Krakowa – 521 km
- z Pisza – 30 km
- z Mikołajek – 12 km
- z Rucianego-Nidy – 12 km

Zakwaterowanie

Ośrodek oferuje wynajem:
- 5 domków całorocznych SUPERIOR - dwupokojowe pięcioosobowe z łazienkami i kącikami kuchennymi
- 5 domków letniskowych BRDA Lux - dwupokojowe czteroosobowe z łazienkami i kącikami kuchennymi
- 4 domki letniskowe BRDA - dwupokojowe pięcioosobowe z umywalkami
- 10 domków kempingowych PUCHATEK - dwuosobowe turystyczne
- 2 domki kempingowe KUBUŚ - dwuosobowe turystyczne
- 6 stanowisk dla kamperów wraz z podłączeniem do energii elektrycznej
- stanowiska na polu namiotowym dla 150 osób

Udogodnienia

W ośrodku są:
- bar i stołówka
- kawiarnia na brzegu rzeki
- wypożyczalnia sprzętu wodnego
- wypożyczalnia rowerów
- boiska do siatkówki, badmintona i kosza
- miejsce na ognisko i grill
- piaszczysta plaża i drewniane molo
- brodzik dla dzieci i miejsce do kąpania
- plac zabaw, huśtawki, leżaki, hamaki
- wi-fi dostępne przy barze
- darmowy parking niestrzeżony
- spływy kajakowe z dowozem
- wędkowanie – zezwolenia na miejscu
- możliwość przywiezienia zwierząt
- telewizja, stół do ping ponga

Wyżywienie

Stołówka – podajemy posiłki dla wczasowiczów, grup zorganizowanych oraz dla uczestników imprez okazjonalnych w następujących cenach:
1. śniadanie – 12 zł
2. obiad – 20 zł
3. obiadokolacja - 25 zł
4. kolacja – 15 zł
4. zestaw HB śniadanie + obiadokolacja – 35 zł
5. zestaw FB śniadanie + obiad + kolacja – 45 zł
Bar jest czynny w godzinach 9.00 – 21.00, w weekendy do ostatniego klienta. Kuchnia przygotowuje posiłki wg karty dań – dania obiadowe, zupy, zapiekanki, pizza, pierogi, naleśniki, kartacze, bigos, fasolka po bretońsku i inne. Podajemy także śniadania.

W ciągłej sprzedaży są dwa rodzaje piwa nalewanego i kilkanaście rodzajów piwa w puszkach i butelkach, oraz napoje chłodzące, soki, wody butelkowane, oraz herbata i kawy – z ekspresu, rozpuszczalna i parzona. Sklep w ośrodku zaopatrzony jest w produkty spożywcze, pieczywo, słodycze, napoje, lody, kosmetyki, chemię gospodarczą, węgiel i podpałkę, papierosy, piwo oraz wiele innych artykułów. W sprzedaży są zezwolenia wędkarskie, pocztówki, znaczki i mapy. Za konsumpcję można zapłacić kartami płatniczymi, istnieje możliwość pobrania gotówki dla kart posiadających opcję „Cash back”.

Wypoczynek

Do ośrodka przylega Rezerwat Krutynia, w którym jesienią tuż przed wschodem słońca można uczestniczyć we wspaniałym misterium jesiennej przyrody – rykowisku jeleni. Korzystanie z leśnych spacerów, wędkowania, wypraw rowerowych, wypraw kajakowych, kąpieli słonecznych na plaży lub pomoście oraz wodnych w Krutyni, z wyposażenia ośrodka w sprzęt rekreacyjny i wypoczynkowy, oraz zaplecza noclegowego i gastronomicznego zapewnia każdemu warunki do przyjemnego spędzenia urlopu.

Informacje dodatkowe

Oferta dla grup
Oferujemy pobyty integracyjne dla pracowników firm, członków stowarzyszeń, grup koleżeńskich czy uroczystości rodzinnych. Istnieje możliwość zorganizowania pobytu wraz z imprezami w zakresie uzgodnionego wcześniej programu.
Ośrodek zapewnia noclegi w domkach dla grup liczących do 90 osób. Zapewniamy obsługę gastronomiczną w pełnym wymiarze, oraz organizację usług związanych z programem imprezy takich jak:
o Biesiady piknikowe
o Grill przy ognisku– karkówka, kiełbasa, kaszanka, surówki, ketchup, musztarda, pieczywo
o Ognisko – kiełbasa, ketchup, musztarda, pieczywo, drewno opałowe
o Wieczorki taneczne
o Pieczenie dzika
o Nocne pływanie po Krutyni z pochodniami na łodziach, połączone z ogniskiem na wodzie
o Spływy kajakowe
o Rajdy rowerowe po Mazurach
o Gry terenowe
o Grzybobranie
o Wędrówki po ścieżkach przyrodniczych

ZIELONE SZKOŁY
W następujących okresach przyjmujemy grupy na pobyty w ramach programu „zielone szkoły” i wyjazdów studenckich:
– 4 maja – 14 czerwca
- 3 września – 15 października
Koszt pobytu obejmuje nocleg z wyżywieniem i wynosi:
– 65 zł/doba za ucznia szkoły podstawowej
– 75 zł/doba za ucznia szkoły średniej
– 80 zł/doba za studenta
Jeden opiekun na każdych 15 podopiecznych ma zagwarantowany pobyt bezpłatny.

Atrakcje
Atrakcje Mazur, przyroda Mazur jest skoncentrowana wzdłuż Krutyni. Wielkie rezerwaty przyrody, będące pod opieką leśników i dyrekcji Mazurskiego Parku Krajobrazowego to bogactwa natury, których nie można poznać w krótkim czasie.

W okolicznych lasach gnieżdżą się rzadkie gatunki ptaków na przykład: bielik, rybołów, orlik krzykliwy, puchacz, żuraw, zimorodek, dzięcioł czarny czy kormoran.

Dla tych, którzy chcą spotkać się z dziką zwierzyną oko w oko, polecamy wycieczkę do pobliskiego Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie. Są tam zwierzęta wielu gatunków: sarny, jelenie, łosie, daniele, dziki, bobry, a nawet wilki, rysie, głuszce, jarząbki i cietrzewie.
Stacja Badawcza PAN w Kosewie Górnym prowadzi działalność turystyczno-edukacyjną, w zakresie fizjologii rozrodczej i zachowania się jeleniowatych. Podczas prelekcji można dowiedzieć się wiele ciekawostek z życia dzikich zwierząt i obejrzeć je z bliska.
Inna Stacja PAN w Popielnie prowadzi hodowlę dzikiego konika polskiego typu tarpan, wielu zwierząt hodowlanych starych ras, żubroni, a także hodowlę bobra europejskiego.

W pobliżu Ośrodka Perła Krutyni są:
• Rezerwat przyrody Krutynia Dolna – 760m
• Plaża niestrzeżona w Iznocie 2.1km
• Park dzikich zwierząt w Kadzidłowie 3.1km
• Leśna ścieżka edukacyjna „Kadzidłowski Las” 3.1km
• Zwierzęta Puszczy Piskiej 3.3km
• Muzeum Osada Kulturowa w Kadzidłowie 3.3km
• Jezioro Smolak (Bobrówko, Mielarówko, Nielarówko)
• Jezioro Malinówko (Malinowe)
• Jezioro Skok

Tym, którzy chcą popłynąć szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich proponujemy rejs statkiem, którym możecie Państwo wypłynąć z pobliskiej miejscowości – Kamień.
Ze względu na bliskość popularnych mazurskich osad turystycznych, takich jak Mikołajki (9 km) czy Ruciane-Nida (14 km), Nowy Most może być także doskonałą bazą wypadową w poznawaniu uroków Pojezierza Warmińsko-Mazurskiego.
W pobliskim miasteczku – Ukta, można zobaczyć m.in. kościół neogotycki i drewnianą dzwonnicę z początku XIX wieku. Kawałek dalej odnajdujemy ślady obecności na tych terenach sekty staroobrzędowców rosyjskich – filiponów, którzy na początku XIX wieku osiedlali się tutaj uciekając przed prześladowaniami. Do dzisiaj zachowały się m.in. drewniana cerkiew i klasztor w Wojnowie, oraz układ zabudowy wsi w Gałkowie. Wartym zobaczenia jest także kościół gotycki w Nawiadach z 1437 roku, młyn wodny na Krutyni w Zielonym Lasku z XIX wieku, czy też na przykład zabytkowa stodoła mazurska we wsi Krutyń, w której mieści się Muzeum Przyrodnicze Mazurskiego Parku Krajobrazowego.
Z miejsc, które zawsze warto odwiedzić na Mazurach, polecamy także wycieczki do św. Lipki gdzie znajduje się piękny klasztor, oraz do dawnej kwatery Hitlera niedaleko Kętrzyna.
Walory okolic dostrzegł m.in., przemierzający te tereny kajakiem Melchior Wańkowicz, który opisał je w książce pt. „Na tropach Smętka”.